Ana Sayfam Yap Favorilerime Ekle Ana Sayfa İş Arayanlar İş Verenler
Üye Girişi
 
Üye Adınız :
Şifreniz :
Üye ol | Şifremi Unuttum
Menü
İçerik

Destekleyenler :
milli piyango sonuçları


Sistem Nasıl ÇalışıyorÜYELİK;

GemiPersoneli.gen.tr 'a ilk adım üyelikle atılır. Üye olan ziyaretçiler gemipersoneli.gen.tr 'un sadece üyelerine verdiği bazı hizmetlerden ücretsiz olarak faydalanabilir. Geçerli bir gemiadamı cüzdanına sahip olan üyeler, sistem üzerinde CV oluşturabilir. (Eğer gemiadamı cüzdanınız yoksa gemilerde çalışamazsınız. Gemiadamı cüzdanı alabilmek için yapılması gerekenler yakında bu sayfalarda duyurulacaktır.)

CV OLUŞTURMA;

Ana sayfa veya "iş arayanlar" sayfasındaki üye girişi kısmına kullanıcı adı ve parolasını yazarak giriş yapan üyelerimiz, kendilerine özel düzenlenmiş kişisel sayfalarına ulaşır ve buradaki "cv oluştur" butonuna tıklayarak CV' lerini oluşturmaya başlayabilirler.
Bu kısımda bir özgeçmiş formu bulunmaktadır. Sistem tarafından, üyenin tecrübe profili ve yeterliğine göre kişiye özel, 4 ila 7 bölümden oluşan otomatik form oluşturulur. Bu form dikkatlice ve eksiksiz olarak doldurulur. Form dolduran üyeler artık "ADAY" pozisyonundadır. Form doldurma işlemi bittikten sonra, bu formlar gemipersoneli.gen.tr tarafından incelenerek uygun görülenler onaylanır. Onaylanan formlar sistem tarafından düzenlenerek "KISITLI ve DETAYLI" olmak üzere 2 çeşit CV haline getirilir.
KISITLI CV firmaların kullanımına açıktır. Personel arayan firmalar bu CV' leri inceleyebilirler fakat, adayın adı ,soyadı ve iletişim bilgileri gibi bazı kişisel bilgileri (Adres, telefon, e-posta adresi gibi) görüntüleyemezler. Ancak görüşme aşamasında, firmalar talep ettiğinde ve gemipersoneli.gen.tr yetkilileri tarafından uygun görülürse bilgiler firmalara verilebilir.
DETAYLI CV 'de ise adayın bütün bilgileri yer almaktadır. Bu CV'ler hiçbir sayfada görüntülenmez. Adayın kendi isteği ile başvurduğu firmalar tarafından ve kendisi tarafından her zaman görüntülenebilir. Ayrıca adaylar dilerse, DETAYLI CV' lerini yazıcıdan çıkartarak, şahsi başvuru yapmak istedikleri firmalara, elden verebilirler. Böylece her başvuru için ayrı başvuru formu doldurmak zorunda kalmazlar. Bu hizmet üyelerimize gemipersoneli.gen.tr tarafından ücretsiz olarak verilmektedir.

İŞ ARAMA (AKTİF) VEYA BEKLEME (PASİF);

Adayların oluşturduğu CV 'ler, 2 pozisyonda değerlendirilmektedir;
1- PASİF pozisyon bekleme durumudur. İş için teklif beklemeyen veya müsait olmayan Adaylar PASİF pozisyonu tercih ederlerse, doldurduğu formdaki bilgiler tamamen gizlenerek hiçbir kullanıcı tarafından görülemez. Üyeler kendi bilgilerinin tamamını her zaman görebilir, bilgilerinde değişiklik yaparak güncelleyebilir ve dilediği zaman aktif pozisyona geçebilir.
2- AKTİF pozisyon iş arama durumudur. AKTİF pozisyonu seçen adayların oluşturduğu CV 'ler firmalar tarafından görülebilir, kendilerine her an iş teklifi yapılabilir.

CV GÜNCELLEME;

İlerleyen zamanlarda adayların adres, telefon, tercih ve tecrübe profilleri değişebilir. Bu durumda adaylar, dilediği zaman kişisel sayfalarına girerek "CV GÜNCELLEME" bölümünden bilgilerini değiştirebilir, gerekli ekleme ve çıkarmaları yapabilir.

İŞ ARAYAN ADAY 'A NASIL ULAŞILACAK?

Adayların CV 'lerinden oluşan, GemiPersoneli.gen.tr "DATABANK"ı üye firmaların kullanımına açıktır. Sistem üzerinde üye firmalar için programlanmış bir "PERSONEL ARAMA SİHİRBAZI" bulunmaktadır. Üye firmalar bu sihirbazı kullanarak istedikleri kriterlere uygun adayı arayabilirler. Firmalar , arama sonucunda çıkan adayların sadece "KISITLI CV" lerini görebilir, iletişim bilgileri ile bazı kişisel bilgileri göremezler.
Uygun personeli bulan firma, GemiPersoneli.gen.tr yetkilisi ile irtibata geçerek personel talebinde bulunur. Başvuru yetkililerimiz tarafından incelenir ve adayla ön görüşme yapıldıktan sonra, her iki tarafın onayı alınarak "aday ile firmanın görüşmesi sağlanır. Anlaşma yapıldığı taktirde adaylara ait "DETAYLI CV" firmalara verilir.

ÖNEMLİ NOT:

Sistem üzerinde görüntü kirliliğini önlemek ve firmaları geçersiz CV' lerle meşgul etmemek için GemiPersoneli.gen.tr tarafından bazı önlemler alınmıştır. İşveren firmaların iş arayan adaylara ulaşabilmeleri için, adayların oluşturdukları CV 'lerin GemiPersoneli.gen.tr tarafından onaylanması gerekmektedir.
Onaylanmayan CV' ler, "AKTİF" pozisyon seçilse dahi firmalar tarafından görüntülenemez. CV' nizin onaylanması için başvuru formunu eksiksiz ve gerçekçi bilgiler girerek doldurmaya özen gösteriniz.

GemiPersoneli.gen.tr 'a gösterdiğiniz ilgi ve güven için teşekkür ederiz.
Anket
Site Araçları